Skip links

Kas yra google? Ir kaip ten patekti?

Google paieškos sistema

Pagrindinė paieškos sistema Lietuvoje. Tai – puiki vieta surasti klientų, kurie jau ieško Jūsų produktų ar paslaugų . Efektyviausia reklamos forma kurioje visi privalo būti, jei nori kad verslas augtų.

Kaip patekti į Google paiešką?

Mygtuko patalpinti niekada nebuvo ir niekada nebus.

Po visą internetą vaikšto robotukai (vadinami voriukais) ir skaito bei atsimeną visus milijardą interneto puslapių, bei ieško naujų svetainių (kurių yra sukuriama tūkstančiai kasdien). Todėl tai gali užtrukti.Kol voriukas-robotukas suranda Naujai sukurtą puslapį – gali užtrukti iki kelių savaičių

Kai puslapį suranda – tada laikas jį surūšiuoti. Juos rūšiuoja pagal įvairius parametrus ir slaptas formules ( kurių yra tūkstančiai ar net šimtai tūkstančių) – viskas daroma Laisvosios konkurencijos pagrindu. T.y visiems iki vieno suteikiamos vienodos sąlygos. Tiek turtingoms korporacijoms tiek nedidelėms provincijos įmonės ar privatiems žmonėms. O kas dirba daugiausiai ir labiausiai atitinka taisykles – tas būna aukščiausiai reitinguojamas.

Trys būdai siekti rezultatų

Pagrindiniai būdai yra trys.

  1. Viską daryti pačiam. Reikės daug daug mokytis, sužinoti, perskaityti daugybę straipsnių, knygų. Skirti labai daug laiko rašant tekstus, naršant internete.
  2. Samdyti profesionalus. Sumokėti išmanantiems, kurie šį procesą gerokai paspartins (tik reikia labai atsakingai rinktis specialistus).
  3. Mokėti už paspaudimus – reklamuotis pačioje google sistemoje – Google ads (buvęs adwords). Kur mokama už paspaudimus. (prie rezultatų yra kitoks žymėjimas)

https://#

Kaip šį sistema veikia ir nuo ko priklauso rezultatai? (šnekant apie organinius, nemokamus, paieškos rezultatus)

Visų pasaulio tinklapių katalogas

Pasaulyje yra milijardai interneto puslapio. Vieni – tiesiog paprasto amatininko paslaugų pristatymas, kiti – milijardiniai korporacijai priklausanti tinklapių grupė. Ir visus juos reikia tinkamai ir kokybiškai surūšiuoti visomis pasaulio kalbomis.

Google paieška

Tai šiek tiek panašu į bibliotekos knygų katalogą, kur atitinkama tvarka surašytos visos knygos ir kaip jas surasti.

Savo tvarka

Visi puslapiai yra surašomi tam tikra tvarka, kurią sugalvojo pati google ir nuolat tobulina. 

Taisyklės ir tvarka

Norėdami būti gerai matomi Google paieškoje reikia laikytis daugybės taisyklių ir rekomendacijų. O už jų nesilaikymą ar bandymą sukčiauti galite būti pašalinti. Pagrindinės taisykles – įdomus ir naudingas turinys, geras programinis kodas, atitinkantis taisykles, daug informacijos ir nuorodų tinklas bei milijonas kitų.

Google paieškos rezultatu tipai

Naujas tinklapis

Kol naujas, ką tik sukurtas interneto puslapis patenka į Google paiešką užtrunka iki mėnesio (dažniausiai apie savaitę). Taip pat užtrunka kol atsinaujina rezultatai. 

Įdėti į Google

Mygtuko įdėti į Google  niekada nebuvo ir nebus.  Ir pasirinkti pozicijos taip pat negalima. Vienintelis būdas patekti į Google – laukti kol automatinis robotukas/voriukas aplankys Jūsų puslapį ir jį aprašys (suindeksuos).

Pagreitinti galima reklamuojantis internete, socialiniuose tinkluose, sutvarkant katalogus ir visus įrankius

Veikimo principas

Reitingas ir tinklapio pozicija priklauso nuo surinktų taškų. Ir neįmanoma tos pozicijos nusipirkti už jokius pinigus. Būtent todėl Gerai ir veikia. Viskas veikia laisvos konkurencijos principu ir visi pasaulio tinklapiai turi vienodus šansus. Todėl kas dirba daugiau, padaro geriau, vertingiau, patraukliau, naudingiau – tas gauna daugiau taškų.

Google nėra internetas

Google  – nėra internetas. Tai privačios įmonės asmeninė svetainė. Ir ji joje talpiną informaciją. Ir ji pati nustato taisykles ir gali bet kada jas pakeisti ar apmokestinti.  Todėl reikia žaisti pagal Jų taisykles

Kurioje pozicijoje bus jūsų interneto svetainė.

Pagrindiniai parametrai, pagal kuriuos rūšiuoja Jūsų interneto puslapį yra keli. Svarbiausias iš jų – top10 (pirmas puslapis)

Google pati nuspręs, kurioje pozicijose jūsų interneto svetainė bus, pagal ilgas formules ir algoritmus, sudėtus taškus ir puslapio reputaciją. GOOGLE  paieškos sitema – yra panašus į bibliotekos katalogą. Kuriame surašytos visos bibliotekoje esančios knygos ir joms priskiriamas populiarumo ir kokybės reitingas. (dažniausiai skaitomos knygos arba populiarūs autoriai visada bus randami lengviau). Panašiai ir GOOGLE – surašo visus pasaulio interneto puslapius savo puslapyje. Tačiau tai padaro – savo tvarka, pagal savo sugalvotą slaptą sistemą. Tiesa yra du dalykai į ką verta atkreipti dėmesi. Raktiniai žoždžiai skirstomi į dvi kryptis:

 

 

Pagal įmonės pavadinimą (interneto adresą)

PVZ.: žmogus ieško įmonės “ABCDE” ( konkretaus įmonės pavadinimo).

  • Jūsų įmonės pavadinimas UAB “ABCDE”
  • Jūsų adresas – www.ABCDE.lt

Tokiu atveju – dažniausiai būsite pirmas. 

Ir tai galioja daugumai įmonių pavadinimų.

IŠIMTIS jei jūsų įmonės pavadinimas bus populiarus žodis. (pvz.: UAB “pica” ) tokiu atveju turėsit vargo, nes reikės aplenkti konkurentus, kurie prekiauja picomis. 

Pagal raktinius žodžius (keywords)

Raktiniai žodžiai – jūsų teikiamos paslaugos arba produktai.

PVZ.: Jei prekiaujate Gėlėmis tai raktiniai žodžiai bus:“gelių prekyba” “gėlių pardavimas“. “Gėlės“ ir t.t.

Va čia – jau google sprendžia kurioje pozicijoje būsite ir kas bus pirmiau: Jūsų konkurentai ar Jūs. Kuo daugiau konkurentų – tuo sunkiau bus Juos aplenkti.

VISIEMS SUTEIKIAMOS VIENODOS SĄLYGOS + ALGORITMAS KURIS SKAIČIUOJA kurioje vietoje būsite.

Reikia paminėti – kad yra dviejų tipų paieškos rezultatai. MOKAMI IR NEMOKAMI (natūralūs, organiniai):

 

Natūralūs (organiniai) rezultatai, kuriuos matome pagrindiniame lauke (nemokami)

Mokamos reklamos (perkama reklama iš pačio google) (matomi su “skelbimas” “reklama” “ads” simboliuku šalia paieškos rezultatų. (geltonos arba žalios spalvos). Arba kitokiame fone. Anksčiau rodydavo dešiniame šone)

Antruoju atveju (kai perkama reklama google) viskas labai paprasta. Svetainės savininkas moka tiesiogiai Gogle (arba agentūrai dirbančiai šiuo klausimu, pvz mums), ir jūsų reklama atsiranda mokamose pozicijose arba viršuje šiek tiek kitos spalvos fone. T.y tiesiog perkamos pozicijos. Apie jas vėliau.

Natūralūs paieškos rezultatai. Visiškai nemokami ir svarbiausi rezultatai. Tai tam tikra tvarka surašyti visi žinomi interneto tinklapiai pagal ieškomus raktinius žodžius. Ir tai – techniškai nekainuoja, bet reikalauja šiek tiek žinių, daūg laiko ir pastangų. Na ir specifinių gebėjimų (pvz šiek tiek mokėti programuoti).

KAIP GOOGLE REITINGUOJA VISAS SVETAINES (Algoritmo pagrindiniai kriterijai)

Konkurentų skaičius (Kuo daugiau konkurentų – tuo bus sunkiau. Visiems sudaromos vienodos sąlygos – todėl kas daugiau įdeda darbo ir investicijų – tas bus aukščiau.) Programavimas (tvarkingas puslapio kodas itin svarbus faktorius, bei turi atitikti standartus. Mūsų sistema yra mėgstama ir populiari google, todėl šioje vietoje mes esame tikri dėl to, kad google suras jūsų svetainę)

Turinys yra karalius – puslapyje esanti informacija. (Puslapyje turi būti informacijos, ji turi būti tvarkinga, atitikti tematiką, tvarkingai surinkta, be klaidų. Taip pat informacija turėtų būti unikali (t.y. nekopijuota iš kitų tinklapių). Taip pat tvarkingai aprašytos nuotraukos. Informacija nuolat atnaujinama.

Nuorodų tinklas. Į jūsų tinklapį turi vesti nuorodos (linkai) Nuorodos tai lyg taškai iš kitų tinklapių. Tai vienas svarbiausių punktų lygiavertis programavimui. Nuorodas galite gauti svetaines registruodami įvairiuose interneto kataloguose, įmonių kataloguose, adresynuose, forumuose, socialiniuose tinkluose, skelbimuose, draugų ir partnerių svetainėse, besireklamuodami ir panašiai. (Tik jokiu būdų nešiukšlinkit komentarų kituose puslapiuose. Tai gali pakenkti)

Puslapio amžiaus. (google mėgsta pastovius, kokybiškus tinklapius. Kuo jūs ilgiau gyvuojate – tuo jūs patikimesnis) Jūsų puslapį aplankiusių žmonių elgesį (jei žmones apgaudinėsite netikra informacija, apgavikišku turiniu ar ktaip – google supras ir gali užblokuoti . ) tūkstančio kitų smulkmenų.

Puslapio reputacija ir kokybė (tekstų, savininko reputacijos, programinio kodo, SEO modulių)

Daug daug kitų kriterijų

Visų algoritmo sudedamųjų dalių nežino net patys google darbuotojai. Šita paslaptis yra viena didžiausių pasaulyje, kurios kaina yra milijardai JAV dolerių

Kaip puslapiai patenka į paiešką:

Paieškos sistemos turi robotukus vadinamus “vorais” kurių pagalba naršo internetą ir ieško naujų svetainių (milijonai robotų naršo visus pasaulio puslapius ir ieško naujos informacijos, bei naujų interneto svetainių), kurias galėtų įtraukti pas save į duomenų bazes, o vėliau tarp jų atlikti paiešką.

Ar galiu įdėti savo puslapį į google paiešką ?

Įdėti negalima. Google voriukai patys suras tinklapį ir nuspręs, kurioje pozicijoje jis atsiras. Tiesa, yra veiksmų, kurie paspartiną tą procesą. Ir puslapis greičiau ir aukščiau atsiranda paieškos sistemoje. (T.y registravimas įvairiuose tinklapių kataloguose, įmonių duomenų bazėse. Reklamuojantis kituose puslapiuose. Tai padeda voriukams greičiau surasti tinklapį, bei parodo, kad jis yra svarbus kitiems.)

Kiek laiko užtrunka?

Jei tinklapis visiškai naujas – gali užtrukti iki kelių savaičių ar net mėnesio, kol voriukai jus aptiks, tačiau dažniausiai svetainę pradeda rasti jau po kelių savaičių. Viskas priklauso nuo to, kas yra daroma su naująja svetaine. Jei tinklapio savininkas stengiasi – įmanoma pamatyti rezultatus ir po kelių dienų. Bet tam reikia aktyviai dirbti.

 

Ar įmaonoma įtakoti rezultatus ir pakilti į pirmas vietas

Taip. Tik su tuo reikia labai daug dirbti ir tai daryti labai profesionaliai. Ir nuolat. Turi būti tobulas ir programinis kodas, ir tekstai ir reklamos ir reputacija. Ir nuolat reaguoti į klientų klausimus ir t.t. Tai galite daryti patys (tik reikės labai daug išmokti) arba samdyti profesionalus (pvz mūsų įmonę)

Ar galime padėti?

Mūsų komanda užsiima reklama google paieškoje ir optimizavimų paieškos sistemoms (SEO)

Optimizavimas paieškos sistemoms (SEO)

Rezultatų gerinimas. Tvarkome ir optimizuojame interneto puslapius Google paieškos sistemai.
Strategija, programavimas, analizės, nuorodų tinklo kūrimas, straipsniai.

Daugiau

Reklama Google paieškoje (ads, adwords)

Reklama google paieškoje. Mokamos reklamos už paspaudimus. Google ads (adwrods). Strategija, planavimas, kūrimas, priežiūra, optimizavimas

Daugiau

Marketingas ir reklama. Klientų srauto generavimas.

Pilnas paketas įvairių priemonių, kurie padeda pritraukti potencialių klientų į Jūsų svetainę

Daugiau