Skip links

Didelio IT projekto kaina

Kiek kainuoja sukurti portalą, sistemą ar mobilią aplikaciją?

SVARBU: čia pateikiama yra tik teorine informacija supažindinti su didelių IT projekto skaičiavimo ypatybėmis, ypač tuos – kurie nieko apie tai nesupranta ir su tuo susiduria pirmą kartą. Jei apie tai  išmanote – lauksime techninio aprašymo ar kitos informacijos. Arba susitarkime susitikimui. Mūsų kontaktai

Nuolat gauname užklausų su klausimu kiek kainuotų portalas (autoplius, finn.no, aruodas, amazon, booking). Arba kiek kainuotų kitoks didelis portalas, unikalios idėjos įgyvendinimas, sistema ar mobilioji aplikaciją.  Dideliu projektu mes vadiname tokį, kur neužtenka standartinio sprendimo ir viską reikia programuoti nuo nulio. Ir greičiausiai Jums bus reikalinga dedikuota komanda (dizaineris, keli programuotojai ir Projektų vadovas). Ir ta dedikuota komanda dirbs tik Jums nuo kelių mėnesių iki kelių metų.

Kiek gali kainuoti?

Trumpai ir abstrakčiai pasakius – kaina priklauso nuo funkcijų kiekio. Kuo daugiau funkcijų sugalvojote – tuo daugiau laiko programuotojas programuos. Tuo bendras biudžetas bus didesnis.

T.y.  Ar žmogus galės dėti prekes. Jei taip, vadinasi reikės sukurti profilį ir valdymą, bei kontrolės mechanizmus. Norėsite daryti mokamas pozicijas – vadinasi mums reikės suprogramuoti tą funkcionalumą.

Norėsite automatiškai skaičiuotų ir generuotų kainą – vadinasi reikės suprogramuoti algoritmą tam ir suprogramuoti funkcionalumą sąskaitos sugeneravimui, apmokėjimo patvirtinimui ir t.t.

Kaip paskaičiuoti tikslią kainą?

Tam reikalinga techninė specifikacija. Aprašyti kiekvieną įmanomą funkciją, elementą ir duomenų judėjimą. Iš visų vartotojų ir administratorių lygių. Tobula nusibraižyti funkcijų žemėlapį (wireframe map).  Ir aiški jei yra kažkokie sujungimai su kitomis sistemomis ( tiekėjai, jūsų pačių sistemos, buhalterinės programos, CRM, ERP, VVS ir t.tt) tai gauti tų sistemų dokumentaciją.

Idealu – jei tai mokate padaryti. Lauksime atsiunčiant. Jei nemokate – reikės paruošti kartu.

Kiek kainuos galutinis projektas?

Jei viskas bus sėkminga ir projektas pradės uždirbti tai teoriškai nebeturi prasmės žinoti galutinę kainą. Nes pats projektas moka už projekto vystymą. Nes jei jau projektas generuos pajamas ir labai sparčiai augs jo kaina keisis kiekvieną mėnesį. O vystyti galima iki begalybės.

O jei norite tikslios sumos – tada reikalingas pilnas aprašymas ir specifikacija.

MVP. Minimalus veiksmingas produktas

Dideli projektai kuriami tik etapais. Tobulinti projektus galima be galo. Neribotai. 10 metų. Bet kad projektas pajudėtų ir išvis išvystų dienos šviesą viskas prasideda nuo 1 etapo.

1 etapas. MVP. Tai yra sugalvojamas pats mažiausias to projekto variantas, su kuriuo būtų galima startuoti ir pradėti uždirbti. Be jokių papildomų funkcijų, kuo mažiau automatizacijų. Gal net sąskaitas faktūras išrašyti rankomis galima o ne automatizuotai.

Kai 1 etapas paleidžiamas ir pradeda generuoti pirmąsias pajamas – tada iš tų pajamų galima toliau vystyti projektą ir programuoti funkcionalumus, patobulinimus, automatizacijas ir kitus darbus.

Kiek kainuoja MVP?

 Viskas priklauso nuo funkcionalumo ir kiek bus programavimo valandų. Bet iš patirties reikėtų nusimatyti  bent jau 10 000 – 20 000 Eur.  Jei galimybės leidžia – daugiau yra geriau. Tada 1 etapas bus labiau išdirbtas ir daugiau suprogramuotas. Tiesa, yra projektų kur MVP neužteks ir 200 000 Eur. bet čia jau retesni atvejai.

 

PATARIMAS: mes vertiname tik programavimo ir dizaino darbus. Nepamirškite, kad į naują projektą be reklamos ir marketingo niekas neužsuka. ir tuo labiau niekas nieko neperka. Norint pritraukti daug klientų – reikia didelio biudžeto reklamai.  Mes rekomenduojame turėti bent 2x ar 3x nei programavimui.

P.s. šie patarimai ir paskaičiavimai skirti tiems – kas nėra su tuo susidūrę ir tik pradeda pirmuosius žingsnius IT projektuose. Jei esate didelio verslo dalis ar norite sustiprinti komanda – viskas šiek tiek kitaip.

Dedikuota komanda

Dideli projektai kainuoja daug, nes prie labai rimtų projektų yra paskiriama dedikuota komanda iš dizainerio, programuotojų ir projektų vadovo. Kartais ir daugiau specialistų jei to reikia projektui.

Jūs gaunate susidirbusius ir daug patirties turinčius specialistus kurie dirbs tik su Jūsų projektu tiek kiek reikės. Pusmetį, metus ar daugiau. Tai tas pats kas pasamdyti 4 aukštos kvalifikacijos specialistus. Tik darbo vietos išlaikymų ir darbuotojų motyvacija ir gerove rūpinamės mes patys.

Koks projektas yra didelis. Dažniausiai gaunamos užklausos:

  • Norime sukurti skelbimų portalą. skelbiu.lt, finn.no ir panašūs. Kai kurie turi specializacijas pvz statybų sektoriui mittenbud.no  Su įvairiais panašiais modeliais ir finansavimo variaciojimis.
  • Automobilių sklebimų portalas: Autoplius.lt autogidas.lt ir t.t. su nemokamais arba mokamais sklebimais
  • NT portalas: aruodas.lt, domoplius.lt kampas.lt ar kiti
  • Pažinčių skelbimų svetainė: pažintys.lt ir pan. gal būt Eropažintys su uždara bendruomene.
  • Video pamokų ir mokymų platforma su mokamomis pamokomis, uždarais mokymais ar pan masterclass.com, coursera.com talentator.com, skilshare.com
  • Marketplance – tai didelis eshop kur prekes deda kiti. Ebay, amazon, themeforest, pigu.lt, varle.lt ar bet koks kitas didelis didelis eshop, kur prekės yra iš daugelio tiekėjų
  • Aukcionai ir grupiniai apsipirkimai
  • Mobiliosios aplikacijos. visos. ypač native.
  • CRM, VVS, ERP, sandėlių sistemos, buhalterinės programos, įvairios kitos vidinės ar išorinės sistemos, programinė įrangą ar platoforma.

Sudominome?
Susisiekite ir atsiųsime daugiau informacijos

Klausti