Skip links

WordPress

WordPress turinio valdymo sistema

Be kalbų geriausia ir populiariausia turinio valdymo sistema wordpress yra ant tiek populiari, kad artimiausius konkurentus lenkia dešimtimis kartų.

Pasauline statistika žiūrint, tai jei imant iš visų visų pasaulio tinklapių wordpress naudoja ~35% visų pasaulio interneto projektų.

Artimiausias konkurentas turi vos 2-3%.

Lietuvoje statistika panaši. Tik yra daug senų puslapių, kurie jau morališkai pasenę, todėl yra daugiau konkrentų. bet juos vistiek lenkia dvigubai/trigubai.

Kodėl rinktis wordpress:

Pagrindinis privalumas yra pačiam klientui: kadangi sistema tokia populiari, tai bet kuris pasaulio IT specialistas, programuotojas mokės su ja dirbti. Todėl jei nutrauksite sutartį su programuojais – bet kuris, net studentas, mokės tęsti darbus ar prižiūrėti sistemą.

Tai pat didžiulis privalumas tai, kad yra milijonai pamokų, nemokamų ar nebrangių modulių, įvairių marketingo įrankių, kurie palengvins Jūsų darbą.

Pagrindinis minusas: wordpress cms sėkmė yra ir prakeiksmas. Dėl jo populiarumo hakeriai nuolat tikrina IT specialistų budrumą ir atranda įsilaužimo skylių. Bet jei IT specialistas tai supranta – problemų dėl to nekils.

Trumpa istorija

„WordPress“ ( WordPress.org ) yra nemokama ir atvirojo kodo turinio valdymo sistema (CMS), parašyta PHP kalba ir sujungta su „ MySQL“ ar „ MariaDB“ duomenų baze. Funkcijos apima įskiepių architektūrą ir šablonų sistemą , „WordPress“ vadinamą temomis. Iš pradžių „WordPress“ buvo sukurta kaip internetinių dienoraščių (blog) publikavimo sistema, tačiau ji tapo palaikoma kitų tipų interneto turinio, įskaitant stadartines svetaines, forumus, žiniasklaidos galerijas, narystės svetaines, mokymosi valdymo sistemas  ir internetines parduotuves. „WordPress“ naudojasi daugiau nei 60 milijonų svetainių, įskaitant 33,6% iš 10 milijonų populiariausių svetainių nuo 2019 m. Balandžio mėn . „ WordPress“ yra vienas populiariausių naudojamų turinio valdymo sistemos sprendimų.  „ WordPress“ taip pat buvo naudojamas kitoms taikymo sritims, tokioms kaip paplitusios rodymo sistemos (PDS).

“WordPress” buvo išleistas gegužės 27, 2003, jos steigėjai, amerikiečių kūrėjas Matt Mullenweg  ir anglų kūrėjas Mike Little , Programinė įranga išleidžiama pagal GPLv2 (arba naujesnę) licenciją.

Kad veiktų, „WordPress“ turi būti įdiegtas interneto serveryje , arba interneto prieglobos (hosting) paslaugų, tokių kaip WordPress.com, dalyje, arba kompiuteryje, kuriame veikia programinės įrangos paketas „WordPress.org“, kad jis galėtų savarankiškai veikti kaip tinklo kompiuteris . Vietinis kompiuteris gali būti naudojamas vieno vartotojo testavimui ir mokymuisi.