Skip links

Nuotraukų dydžio sumažinimas

Nuotraukos dydi privaloma paruošti internetui. T.y. Nuotraukos tiesiai iš fotoaparato yra gerokai per didelės. Sumažinti nuotraukas rekomenduojame dėl šių priežąsčių:

 • Neapkrautumėt puslapio – jis veiktų greitai, sklandžiai net turint lėtą interneto ryšį (pagalvojam apie lankytojus)
 • Puslapis nesvertų daug. Naudojantis internetu telefone ar kitur, kur skaičiuoja megabaitus, nereikėtų krauti milžiniškų nuotraukų ir išnaudoti visą Limitą. Vartotojai padėkos. O tokių vartotojų yra daug.
 • Neapkrautumėt mūsų serverio.
 • Pats puslapis gražiau atrodys bet kuriame ekrane. Nes 5 mb nuotrauka yra maždaug 5 – 7 milijonai pixelių ar net daugiau. Netgi pats didžiausias ekranas su FULL HD turi rezoliuciją  vos 1,9 milijono. Tai kuriam galui reikalingos nuotraukos, kurios matysis tik 1/5 ( o populiariausi nešiojami kompiuteriai turi tik 1 mln pixelių ). Reikia daryti taip, kad gerai atrodytų.
 • Vizualiai kokybiškiau tai atrodys (nebus per didelių, netelpančių į ekraną nuotraukų)
 • neišnaudosite vietos ir nereikės papildomai mokėti

Kaip pakeisti dydi? Ir paruošti internetui? Kokį būdą nauodosite – nesvarbu. taip kaip mokate taip gerai:

 • Microsoft PAINT programa (esanti visuose kompiuteriuose
 • Photoshop programa (ar kitomis nuotraukų redagavimo programomis)
 • Specialiomis Interneto tarnybomis (labai paprastas ir rekomenduojamas būdas). Pvz: http://rsizr.com/ (įkeliat nuotrauka, spaudžiate rescale ir vilkdami už kampo sumažinate iki norimo dydžio (šone bloke rodo dydi. Reikia kad ilgesnė kraštinė būtų 1000 px).  Taip pat galite tiesiog dydžio bloke įrašyti norimą skaičių. Nepamirškite išlaikyti proporcijų pažymėdami varnelę

Pakartojame nuorodąWWW.RSIZR.COM 

Yra ir kitų būdų.

Kas moka naudotis photoshop ar kitomis nuotraukų redagavimo programomis – tam bus neproblema, o mažiau patyrusiems reikės išmokti.

Pavyzdžiai kaip sumažinti nuotrauka su programa PAINT

Video pamoka: http://www.studijuok.lt/course/515/kaip_sumazinti_paveiksliuko_dydi.htm

http://www.valdopatarimai.lt/kompiuteriai/kaip-sumazinti-nuotrauka-su-paint/

Jeigu turite naują kompiuterį su naujais WINDOWS  7 arba Windows 8 – jums leis pasirinkti konkretų dydį. Jis turėtų būti pixeliais. Ilgesnioji kraštinė turi būti apie 1000 px.(nepamirškit išlaikyti proporcijų mažinant, todėl idealu mažinti procentais ir tik pasitikrinti pixeliais)

Jei mažinat procentais, realiai nuotrauka turi tilpti į kompiuterio ekraną arba vos vos didesnė)

(PRIVALOMA SAUGOTI PNG arba JPG formatu. (BMP netinka) pasirinkus paint programoje išsaugoti kaip.. (save as), ten kur įrašome pavadinimą, žemiau yra pasirinkimas formato.)

Aš asmeniškai naudojuosi nuotraukų peržiūrėjimo programa irfan View. Ši programa turi galimybę sumažinti visas nuotraukas iškarto. Yra ir daugiau programų galinčių sumažinti nuotraukas.

NUOTRAUKOS FORMATAS (.JPG)

visi failai kompiuteryje turi savo formatą. T.y nuotraukos iš fotoaparato buna .jpg arba .jpeg. Viskas gerai. Jei nuotraukas gavote kitur, jos gali būti įvairių formatų.

 

Pvz Microsoft PAINT programa mėgstą pasiūlyti BMP formatą (senesnės versijos). Toks fromatas netinka ir saugant reikia pasirinkti PNG arba JPG.

(saugant, spaudžiame save as…. ir apatinėje eilutėje yra pasirinkimas. pasirenkame .png arba .jpg) (žiūrėti nuotrauką)

 1. Nuotraukų negalima naudoti .doc formate (nukopijuoti į dokumentą netiks)
 2. Nuotarukų negalima naudoti PDF (tiesiog jų neatvaizduos)
 3. Photohsopo pagrindinis redaguojamas failas yra PSD. jo irgi neatvaizduos

Dauguma programų leidžia saugoti kaip (Save as) ir pasirinkti formatą. (rekomenduojame JPG, JPEG, PNG arba GIF)

Kopijavimą į word (dokumentų valdymo programą)  išvis pamirškite. Tai tragedija. Kopijuoti galite į PAINT programą ir išsaugoti tinkamu formatu

Jei norite išsaugoti nuotrauką iš interneto, reikia ant paveikslėlio spausti SAVE AS (išsaugoti kaip). tada išsaugo viso dydžio tinkamo formato nuotrauką.