Skip links

Kiek kainuoją sukurti portalą, platformą, sistemą ar kitą sudėtingą projektą?

Kiek kainuotų sukurti rimtą IT projektą, kuris būtų verslas ar svarbi verslo dalis

Nuolat gauname užklausų, kuriose teiraujatės kiek kainuotų sukūrti rimtą projektą. Keletas pavyzdžių:

 • Kiek kainuotų sukurti NT portalą, svetainę (panašų į aruodas.lt , domoplius.lt ir pan)
 • Kiek kainuotų sukurti skelbimų puslapį ( skelbiu.lt ar pan)
 • Kiek kainuotų sukurti automobilių skelbimų portalą (autoplius.lt, autogidas.lt)
 • Kiek kainuotų sukurti pažinčių svetainę
 • Kiek kainuotų sukurti video mokymų platformą, video kursus, paskaitas ( panašiai į masterclass.com, talentator.com, skilshare.com ar daugybe kitų) kur dedamos video pamokos ar netgi destytojų iš universitetų paskaitos ir norintys išsiperka arba narystę arba norimą paskaitą  (gal šalia video galėtų būti netgi susieta PPT prezentaciją ir susiję dokumentai. Ir video neįmanoma pasidalinti su draugu)
 • Kiek kainuotų sukurti rimtą App’są
 • Kiek kainuotų sukurti užsakymų ir paslaugų platformą ( paslaugos.lt, finn.no  mittanbud.no ar pan).
 • Kiek kainuotų padaryti didelį eshop/marketpalce (kaip pigu.lt, varle.lt ar pan)
 • Daug kitų stambių portalų, idėjų ar pan. Ar pvz CRM sistemą, sandėlių sistemą.

Kiek  tai kainuotų ir ar galime įgyvendinti?

Galime įgyvendinti, bet tai rimtas darbas, prie kurio turi prisidėti visa komanda. O kiek kainuotų – priklauso nuo jūsų reikalavimų ir funkcionalumo. Kuo daugiau visokių funkcijų, automatizacijos ir sujungimų – tuo daugiau darbo. Kad galima būtų paskaičiuoti bent pradinę kainą ir trukmę – tam reikėtų techninės specifikacijos. Būtų idealu – jeigu iškarto atsiųstumėte. Aprašyti reikėtų visas roles, (administratorius, darbuotojas, skirtingi klientų lygiai – ką jie mato, ką gauna ir pan.) Techninėje specifikacijoje turi būti aprašytas visas funkcionalumas ir automatizacijos procesai. Kad programuotojai galėtų įvertinti darbo kiekį ir kiek užtruks.

Valandinis profesionalaus programuotojo darbo įkainis ~50 Eur / val.  Bet projektus vertiname šiek tiek kitaip. Bet ar Jūsų projekto kaina bus 10 000 Eur ar 10 mln. Eur – priklauso nuo Jūsų norų.

Kaip reikėtų dirbti:

Kad išvis  projektas įvyktų – jį reikia suskirstyti etapais (nebent turite neribotą biudžetą, bet ir to reikėtų skirstyti etapais)

 • 1 etapas (MVP) – tai mažiausias įmanomas projektas, kad jį galima būtų paleisti viešai. ( Su kuo mažiau funkcijų tik pačios pačios svarbiausios. Be jokių marketingo funkcijų, gal kai ką galima padaryti rankiniu būdų, minimalios automatizacijos ir t.t.). kad projektas pradėtų traukti žmones ir generuoti kažkokias pajamas tolesniam jo vystymui.
 • 2 etapas (3 etapas ir t.t.) – Pirmame etape – neįgyvendintų funkcijų suprogramavimas. Etapų bus tiek – kiek reikės iki pilnos vizijos įgyvendinimo. Bet kadangi projektas bus viešas ir generuos pajamas – jas skiriant vystymui ir programavimui – galima pasiekti gerų rezultatų.
 • Paskutinis etapas kuris nesibaigs – tobulinimas, augimas, vystymas, priežiūra ir t.t.  Bet kurį portalą reikia nuolat prižiūrėti, tobulinti, rūpintis saugumu, augimu, atnaujinimų, naujų technologijų įdiegimų, įstatymų laikymųsi, vartotojų aptarnavimų, problemų šalinimu ir t.t.
 • Marketingas – Paleidžiant MVP turi būti numatytas ir reklamos/marketingo biudžetas. Mūsų patirtis rodo – jis turėtų būti ne ką mažesnis nei programavimo biudžetas. Nes be lankytojų – neįgaus pagreičio ir negeneruos pajamų.

Labai rimtiems projektams, kurie pradeda sparčiai augti – dažniausiai specialiai Jums yra dedikuojama komanda, kuri dirba būtent prie jūsų projekto. Pvz dizaineris, projektų vadovas ir du programuotojai. Ir jie pilnu etatu dirba su Jūsų projektu.( T.y. jiems yra mokamas atlyginimas, mokesčiai, darbo vietos išlaikymas, įmonės pelno dalis ir t.t. ) Tada viskas vyksta žymiai rimčiau ir greičiau.

MVP kaina. Iš patirties ir pavykusių projektų, galiu patarti taip:  Be 10 000 – 20 000 Eur net neverta pradėti. Ir net jei kažkokie studentai pasiūlys pigiau – manau, kad tai bus pinigų išmetimas į balą. Arba tiesiog kažkas nieko negalvodamas paims Jūsų pinigus – o projektas tiesiog neveiks.  Mes visada patariame – ką verta įgyvendinti – kas neturi jokio potencialo ir t.t.

Kaip pradėti: jei aprašymas ir pradinė MVP kaina neišgąsdino. Vadinasi mums reikėtų susitikti ir kartu pasiruošti techninę specifikaciją. Suderinti visus techninius niuansus ir kaip viskas veikia. Kad įvertintumėm galimybes, projekto dydį, įstatymus, projekto potencialą ir darbo principus.

Linksmesnis pvz. (bet per metus gauname 2-3 tokias užklausas)

Gauname ir “nerealių” prašymų. Sukurti panašų dalyką į facebook.com, ebay.com, amazon.com  ar booking.com (šiek tiek paprastesnį. Kartais prašo net nusiurbti informaciją). Tai Jums galima pasakyti, kad tai yra drambliuko svajonė ir be 10 mlrd. eur pradinio įnašo (avansu) net neverta pradėti 🙂 Kokia užklausa – šmaikštus ir atsakymas 🙂  Jeigu klausiate kainos mūsų – vadinasi  Jūs to nepadarysite niekada nebegaiškite laiko.  Na nebent esate tarptautinė korporacija ir ieškote IT kompanijos Lietuvoje – tada galime pasikalbėti:)